Lazerio spindulys vienu metu tapo tikru proveržiu kosmetologijoje - 75% atvejų jis galėjo pakeisti injekcijų procedūras ir chirurgines intervencijas. Lazerinis veido atjauninimas – tai ne tik raukšlių ir raukšlių išlyginimas, pernelyg didelės pigmentacijos naikinimas, odos stangrumo ir elastingumo didinimas: spinduliai gali kiek įmanoma labiau išlyginti epidermio reljefą ir pašalinti randus. Įrodyta, kad ši procedūra turi ir gydomąjį poveikį, palengvina tam tikrų dermatologinių ligų gydymą.
Kas yra veido atjauninimas lazeriu?
Procedūra atliekama naudojant specialius prietaisus, spindulys juda per veido odos paviršių „rankena" ir prasiskverbia į dermos gelmes. Aukšti dažniai ir kaitinimas užtikrina senų odos ląstelių sunaikinimą, o aplinkiniai sveiki audiniai išlieka nepakitę. Būtent juose prasideda aktyvios kolageno ir elastino gamybos procesai – šios medžiagos būtinos žalai atstatyti. Atnaujinta oda yra visiškai sveika ir visiškai funkcionali.
Priklausomai nuo to, kuriai veido vietai reikalingas atjauninimas lazeriu, gydytojas parinks optimalią gydymo temperatūrą, kuri pašalins nudegimų susidarymą.
Veido atjauninimas lazeriu nėra traumuojanti procedūra, nereikalauja bendrosios nejautros ir nereikalauja ilgo reabilitacijos laikotarpio, kai pacientas yra klinikoje.
Lazerinio liftingo indikacijos ir kontraindikacijos
Veido atjauninimas lazeriu – tai unikali kosmetinė procedūra, turinti kompleksinį poveikį ir vienu metu išsprendžianti kelias problemas. Todėl jis turi daug indikacijų - šiuolaikinėje klinikoje gydytojai rekomenduoja atlikti kelių seansų kursą, jei turite:
- raukšles bet kurioje veido srityje– veido, su amžiumi susijusios, gilios raukšlės;
- sumažėjęs odos elastingumas– ptozė (vokų nukritimas), žandikaulių formavimasis, „plaukiojantis" veido ovalas;
- išoriniai odos defektai– randai, žymės nuo spuogų ir mechaninis didelių spuogų, strijų šalinimas;
- veido spalvos pokyčiai- geltonų dėmių atsiradimas ant odos, pilkas atspalvis, visiškas natūralaus skaistalų nebuvimas;
- per didelis epidermio riebumas– lydi išsiplėtusios poros, dažnas spuogų atsiradimas ir riebus blizgesys;
- patinimas ir maišeliai, tamsūs ratilai po akimis;
- rožinė– kraujagyslių apraiškos epidermyje, tokios kaip „tinklai", „žvaigždės".
Nors veido atjauninimas lazeriu laikomas saugia procedūra, kai kurioskontraindikacijosjai atlikti yra:
- nėštumo ir maitinimo krūtimi laikotarpiai;
- onkologinės patologijos, neatsižvelgiant į piktybinio naviko vietą;
- bet kokio tipo cukrinis diabetas;
- netinkamas skydliaukės funkcionalumas su pertekline arba nepakankama hormonų sinteze;
- psichiniai sutrikimai;
- neurologinės ligos, tokios kaip epilepsija (kartu su konvulsiniu sindromu);
- polinkis formuotis keloidiniams randams;
- psoriazė, egzema, pūslelinė su požymiais ant veido.
Taip pat yra nemažai sąlyginių apribojimų – lėtinių vidaus patologijų paūmėjimas, pakilusi kūno temperatūra, menstruacijos, odos pažeidimai tariamos lazerio spindulių poveikio vietose: reikia palaukti, kol atsistatys bendra sveikatos būklė.
Odos atjauninimo lazeriu privalumai ir trūkumai
Aptariama procedūra yra viena populiariausių ir tai nenuostabu – ji turi per daug privalumų, kuriuos gydytojas išsako net pirminės konsultacijos metu:
- veikiant lazerio spinduliams, suaktyvėja natūralūs biologiniai procesai dermos ląstelėse – regeneracija, medžiagų apykaita, kolageno ir elastino gamyba;
- procedūra gali būti atliekama bet kokio tipo odai, nepriklausomai nuo su amžiumi susijusių pokyčių sunkumo ir esamų dermatologinių problemų (yra pavienių išimčių iš kontraindikacijų sąrašo);
- randų susidarymo tikimybė sumažėja iki nulio ir padidėja tik tuo atveju, jei nepaisysite specialistų rekomendacijų dėl odos priežiūros reabilitacijos laikotarpiu;
- alerginės reakcijos ir infekcinės komplikacijos neįtraukiamos, nors jos būdingos chirurginėms intervencijoms ir injekcijų metodams;
- visiško reabilitacijos laikotarpio trūkumas - vos per kelias dienas oda atkuriama, nereikia vartoti vaistų;
- šalutinis poveikis yra nedidelis, greitai išnyksta ir priklauso normalios organizmo reakcijos į agresyvų poveikį kategorijai.
Taip pat yra keletas lazerinio odos atjauninimo „trūkumų":
- Norėdami gauti ryškų efektą, turėsite atlikti kelių seansų kursą;
- rezultatai išlieka trumpesnį laiką, lyginant su grožio injekcijomis ir chirurginėmis intervencijomis;
- turi būti įvykdyti parengiamojo laikotarpio reikalavimai.
Tik tris trūkumus puikiai atsveria veido atjauninimo lazeriu privalumai!
Atjauninimo lazeriu rūšys
Nagrinėjama procedūra gali būti atliekama naudojant skirtingus metodus – kiekvienas iš jų yra saugus ir labai efektyvus. Konsultacijos metu gydytojas papasakos pacientui apie kiekvieną veido atjauninimo lazeriu rūšį, pasirinkimas bus atliktas atsižvelgiant į individualius parametrus – amžių, pradinę odos būklę, vidaus patologijų ir dermatologinių ligų buvimą, amžiaus sunkumą. – susiję pokyčiai.
Abliaciniai metodai
Atliekamas pilnais arba daliniais lazerio spinduliais. Darbo metu gydytojas visiškai išvalo paviršinį epidermio sluoksnį nuo „senų" ląstelių arba pažeidžia jas negiliai. Odos atstatymas vyksta dėl aktyvios kolageno, elastino gamybos ir sveikų audinių, supančių spindulio poveikio vietas, ląstelių dalijimosi. Nauja oda yra stangri, elastinga ir vienodo atspalvio.
Abliaciniai metodai visam laikui pažeidžia epidermį, todėl jų atsigavimo laikotarpis bus šiek tiek ilgesnis nei kitų.
Frakcinis
Lazerio spindulys per specialų tinklelį išsklaidomas į mikropluoštus – epidermio pažeidimai paveikia tik 20-25% ploto, likusios ląstelės lieka nepakitusios ir pilnai funkcionuojančios. Toks tikslingas poveikis skatina skysčių išgaravimą iš ląstelių ir greitą regeneracijos procesų atsinaujinimą. Nepaliestos ląstelės pradeda dideliais kiekiais gaminti kolageną ir elastiną – tai būtina norint išgydyti padarytą žalą.
Kadangi frakcinis veido atjauninimas lazeriu apima tik dalinį epidermio pažeidimą, atsigavimas trunka tik kelias dienas.
Lazerinė biorevitalizacija
Tai apima dviejų metodų derinį – ląstelių pažeidimą, skatinantį biologinius procesus, ir hialurono rūgšties įvedimą į dermos sluoksnius. Prietaisas duoda trumpus impulsus ir kartoja juos daug kartų – tai leidžia „sulaužyti" negyvas ląsteles. Tuo pačiu metu lazeris tiekia pasirinktą vaistą į norimą gylį - šį parametrą nustato gydytojas.
Lazerinė biorevitalizacija ypač patartina esant ryškiems veido senėjimo požymiams – gilioms raukšlėms, raukšlėms ir raukšlėms. Jis turi kumuliacinį ir ilgalaikį poveikį - išvaizdos pagerėjimas bus pastebimas dar 2-3 mėnesius po procedūrų kurso pabaigos.
Pilnas spindulys
Oda yra veikiama visu spinduliu, dėl kurio pažeidžiamas visas epidermis. Šis metodas puikiai tinka tiems, kurie turi daug kosmetinių ir dermatologinių problemų. Iš tiesų po tokio atjauninimo lazeriu veido paviršinis sluoksnis atnaujinamas 100 proc. Būtent tai kosmetologai skiria tiems pacientams, kurie nori atsikratyti randų, randų ir žymių po spuogų.
Ji ilgai sveiksta – hospitalizuoti nereikia, tačiau verta pailsėti, atlikti odos priežiūros procedūras ir nesijaudinti dėl savo išvaizdos reabilitacijos laikotarpiu 7-10 dienų.
Neabliacinis metodas
Puikiai veikia suglebusią odą, gilias raukšles ir pernelyg didelę pigmentaciją. Tai leidžia vienu metu apdoroti didelį odos plotą – pavyzdžiui, visas veido sritis. Neabliacinio metodo privalumas – pažeidžiami gilieji dermos sluoksniai, epidermis išlieka nepakitęs.
Šis lazerinio veido atjauninimo būdas turi ir malonų „šalutinį poveikį" – be atjauninimo, naikinamos senatvinės dėmės, susiaurėja poros, o spuogų žymės tampa minimaliai pastebimos.
Paviršius
Tai neskausmingiausias ir saugiausias nagrinėjamos procedūros būdas – jos metu lazerio spinduliais veikiamos tik paviršinės ląstelės, net pamatinė membrana lieka nepažeista. Ši technika puikiai išsprendžia pradinių senėjimo stadijų problemą, koreguoja veido tonusą, pašalina netolygų reljefą.
Išskirtinis bruožas yra tas, kad pasveikimas trunka tik 3 dienas, o gauti rezultatai išlieka 6-12 mėnesių.
Mediana
Rekomenduojama tiems pacientams, kurie jau turi raukšlių, įskaitant amžiaus dėmes, amžiaus dėmes ir šiek tiek suglebusią odą. Priklauso lazerinio pilingo kategorijai, spinduliai veikia ne daugiau kaip 1, 3 mm gylyje.
Procedūra atliekama naudojant anestezinius gelius, po kurių pacientas dar 24 valandas gali jausti diskomfortą ir net nedidelį skausmą. Reabilitacija trunka mažiausiai 5 dienas.
Giliai
Lazerio spindulys pažeidžia visus epidermio sluoksnius, įskaitant papiliarinį sluoksnį. Gilaus atjauninimo lazeriu procedūra yra skausminga, tačiau tik ji gali išspręsti ryškių su amžiumi susijusių pokyčių problemą. Kosmetologai rekomenduoja šią techniką 50 metų ir vyresniems pacientams.
Reabilitacija trunka iki 2 savaičių, tačiau jei per šį laikotarpį laikysitės visų gydytojo nurodymų, gauti rezultatai išliks 4 metus (vidutiniškai).
Kaip pasiruošti odos atjauninimui lazeriu?
Parengiamojo etapo metu vyksta pirminė specialisto konsultacija. Jos metu gydytojas apžiūri veido odą, įvertina jos būklę, nustato problemas, atmeta arba patvirtina kontraindikacijų buvimą. Kosmetologė iš karto nusprendžia dėl atjauninimo lazeriu metodo pasirinkimo ir seansų skaičiaus vienam kursui. Toliau pacientui pateikiamos rekomendacijos dėl pasiruošimo procedūrai – ji prasideda likus 14 dienų iki numatytos datos. Ką svarbu padaryti:
- nelaikykite veido ultravioletinių (saulės) spindulių, nesilankykite soliariume;
- atsisakyti atlikti bet kokias kosmetines procedūras, kurios yra susijusios su odos sutrikimais/pažeidimais – šveitimas, veido valymas;
- Nustokite vartoti tam tikrus vaistus (fluorokvinolonus, diuretikus, sulfonamidus, nesteroidinius vaistus nuo uždegimo) tik pasitarę su gydytoju.
Likus 3 dienoms iki numatytos veido atjauninimo lazeriu datos, turite nustoti gerti alkoholinius gėrimus, patartina mesti rūkyti (arba radikaliai sumažinti cigarečių skaičių) ir neįtraukti į savo racioną maisto produktų iš alergenų kategorijos (braškių, šokoladas, avietės, citrusiniai vaisiai, jūros gėrybės).
Atjauninimo lazeriu procedūra
Pati procedūra prasideda kontroliniu veido tyrimu – gydytojas turi įsitikinti, kad odos paviršiuje nėra uždegimų, įbrėžimų, gaivaus įdegio. Po to atjauninimas lazeriu atliekamas etapais:
- Veido valymas nuo dekoratyvinės kosmetikos likučių, dulkių ir nešvarumų– atliekami naudojant profesionalius tonikus ir losjonus, kurių sudėtyje nėra alkoholio.
- Odos dezinfekcija– veidas apdorojamas antiseptiniu tirpalu, kuris neleidžia infekcijos sukėlėjams prasiskverbti į epidermį.
- Anestezija– atliekama ne visoms procedūroms, tačiau paciento pageidavimu turi būti užteptas anestezinis gelis. Po to gydytojas palaukia 15-20 minučių – tiek laiko pakanka, kad atsirastų tepamo produkto analgetinės savybės.
- Pats odos gydymas lazeriu. Pacientas gali jausti šilumą, nedidelį dilgčiojimą ar deginimą. Būtinai nukreipkite vėsaus oro srovę ant veido – tai palengvina būklę ir sumažina nemalonių pojūčių intensyvumą.
- Užtepus raminančią kaukę– malšina uždegimą, padeda greitai pašalinti patinimą, paraudimą, mažina niežulio stiprumą.
Iš karto po seanso pacientas gali palikti kliniką, prieš tai gavęs gydytojo rekomendacijas dėl sveikimo laikotarpio.
Veido atjauninimas lazeriu: nuotraukos prieš ir po
Atsigavimas po procedūros
Atsigavimo laikotarpio trukmė priklauso nuo to, kokio tipo lazerinis veido atjauninimas buvo naudojamas. Minimalus laikotarpis yra 2-3 dienos, tačiau dažniau reabilitacijai reikia 5-10 dienų. Nepriklausomai nuo to, kokia technika buvo naudojama, pirmąsias 24 valandas po seanso griežtai draudžiama liesti veidą rankomis ar net plauti veidą. Per kitas 3 pasveikimo dienas:
- Griežtai draudžiama atlikti termines procedūras - apsilankymą pirtyje, saunoje ar karštoje vonioje reikia atidėti;
- Skalbimui negalima naudoti vandens iš čiaupo - jame yra daug chloro, dėl kurio galima nudeginti ir sudirginti;
- jums nereikia ilgai būti lauke - ultravioletiniai spinduliai (jie prasiskverbia net per tankius debesis) išprovokuos stiprią pigmentaciją;
- Valymui nenaudokite etanolio turinčios kosmetikos, o skalbdami naudokite skalbimo šluostę ar šveitiklius (net minkštus, švelnius);
- 2-3 kartus per dieną pavalykite veidą drėkinamuoju kremu;
- Kartą per dieną odą tepkite produktais, kurių sudėtyje yra pantenolio.
Per 2 mėnesius po nagrinėjamos procedūros cheminis pilingas yra griežtai draudžiamas! Ir net esant debesuotam orui veidą reikės tepti kremu nuo saulės su dideliu SPF indeksu.
Negalite per prievartą pašalinti šašų ar subraižyti veido – dėl to gali susidaryti randai, kuriuos galima pašalinti tik chirurginiu būdu.
Galimos komplikacijos ir pasekmės
Iš karto po seanso veido oda parausta, labai niežti, atsiranda deginimo pojūtis – tai normali reakcija į epidermio ir gilesnių dermos sluoksnių pažeidimus. Jei diskomfortas stiprus, tuomet reikėtų gerti antihistaminines tabletes, kurias pasirinkti rekomenduos kosmetologas. 2 dieną po lazerinio veido atjauninimo prasideda aktyvus pilingas. Išvardinti poveikiai yra norma, jokių veiksmų imtis nereikia, užtenka griežtai laikytis specialisto duotų reabilitacijos rekomendacijų.
Jei ant veido odos:
- bėrimai atsirado mažų spuogelių pavidalu;
- yra uždegimo požymių;
- pradėjo formuotis randai,
tuomet reikėtų kreiptis į kliniką dėl konsultacijos. Dažniausiai tai atsitinka, jei pats pacientas nesilaikė sveikimo laikotarpio taisyklių.
Nuomonės apie atjauninimą lazeriu
Mūsų pacientai palieka tik teigiamus atsiliepimus apie bet kokį veido atjauninimą lazeriu. Tai lemia ne tik procedūros savybės ir galimybės, bet ir aukštas dirbančių gydytojų profesionalumas. Jie turi pakankamai žinių ir patirties, dirba su modernia sertifikuota įranga ir griežtai laikosi tarptautinių užsiėmimų vedimo protokolų.
DUK
Visus klausimus apie procedūrą galite užduoti kosmetologei pirminės konsultacijos metu. Tačiau kadangi dauguma jų yra standartiniai, žemiau pateikiami atsakymai į populiariausius.
Kas gali atlikti odos atjauninimą lazeriu?
Vyrai ir moterys nuo 18 metų ir vyresni. Svarbu, kad jie neturėtų sąlygų, kurios yra įtrauktos į kontraindikacijų sąrašą. Lazerinis veido odos atjauninimas yra puiki alternatyva chirurgijai.
Kokį poveikį suteikia procedūra, be atjauninimo?
Lazerio spindulys gali pašalinti randus, tatuiruotes, spuogų žymes ir spuogus. Atsiranda bendras odos pagerėjimas – sustos uždegiminiai procesai, sumažės riebalinių išskyrų gamyba, susiaurės poros.
Kiek trunka vienas veido atjauninimo lazeriu seansas?
Viena procedūra trunka 30-60 minučių. Jei gydytojas naudoja vietinius anestetikus, seanso trukmė pailgėja 15-20 minučių (gelio trukmė).
Kada pasirodys pirmieji rezultatai?
Iš karto po reabilitacijos veido oda transformuojama. Ji tampa lygi, be pigmentinių dėmių, tonizuota, elastinga, išsilygina smulkios raukšlelės.
Ar galima veido atjauninimą lazeriu derinti su kitomis procedūromis?
Taip, bet ribotai ir tik pasikonsultavus su kosmetologu! Baigus kursą, leidžiami injekcijų užpildai ir botulino terapija.
Kiek procedūrų reikia?
Paprastai rekomenduojama atlikti 2-5 seansų kursą su 2-4 savaičių pertrauka.
Profesionalioje klinikoje specialistai pasiruošę suteikti visapusišką veido atjauninimo lazeriu paslaugą – nuo pirminės konsultacijos iki odos būklės stebėjimo reabilitacijos laikotarpiu. Specialistai dirba tik su profesionalia įranga, procedūra atliekama griežtai laikantis galiojančių protokolų, todėl šalutinio poveikio ir komplikacijų rizika sumažėja iki nulio.